____Pes je jediné stvoření, co tě miluje víc než sebe...____
VGS! → přihlášky

Březen 2010

Kontakt na mě..:)

31. března 2010 v 21:24 ☼_My diary_☼
Ahoj! Tak tady máte můj kontakt.. tel. číslo tu nebudu zveřejňovat.. :)).. dám ho kdyžtak po icq a to jen někomu :P:)


ICQ:
614-462-458

Lidé.cz:
Verush.xP

Facebook:
Verča ٿ Krupicová   (nesmát pls:D:D.. hafo se stydím za svoje příjmení :-!:(..)

Skype:
verulinka249


A Tale of 17 Tennis Balls and 1 Border Collie :) by meg price.

Chci další borderku...

28. března 2010 v 18:44 ☼_My diary_☼
Ahoj..
Přišla sem na to, že chci new borderu.. :D
Chci psa, se kterým budu moct chodit ven za děckama, mezi lidi, no prostě všude no :)
A tohle s Dennym právě nemůžu :(
Je na lidi dost ostrej.. takže nikoho cizího nesnese..
A další důvod?:
Dennyho mám u babičky která bydlí sice kousek od nás, ale chodit tam každej den je fakt strašný..
Tím že je u babičky, mě nevidí každej den, neposlouchá tak jak by měl a já si ho nemůžu vychovávat podle svýho..
Je tam protože bydlím v bytě..
Denny nemá zájem absolutně o nic.. nemá zájem cvičit,hrát si.. má jen zájem chodit za fenama a běhat venku.. nic víc =/.. a to mě dost mrzí..
Chtěla bych borderčí hnědobílou fenku..
K nám do bytu..
Radila sem se už s hodně lidima a všichni mi řekli, že borderka sice potřebuje hooooodně pohybu ale je to vlastně pes do bytu (nemá být celoročně venku).
Měla bych ju doma, takže bych přišla ze školy, a hned bych se jí věnovala..
Za Dennym bych chodila pořád tak jak chodím teď, ale brala bych k němu sebou aji tu fenku:)
Už mám dokonce vymyšlený jméno :D .. Cassey (Kessí)
Ale naši ne a ne mi ji dovolit.. snad je přemluvím.. nevíte jak? :D
Tak zatím páčko.. :)
Takovou ciii :-*:)

Zdroj: Chov.stanice Speedy Dream

VGS! → přihlášky

25. března 2010 v 18:00 ☼_Son*_☼
Ahoj, tak tu máme první soutěž → VGS (velká grafická soutěž)
Budu ráda,když se přihlásíte :))

Informace:

Přihlášky
pište pod tento článek..
Budu je přijímat tak dlouho, dokud se nepřihlásí aspoň 5 členů


Do přihlášky:


1.jméno/přezdívka
2.web
3.program ve kterém budeš pracovat


Tak díky jestli se přihlásíte ♥:)
Páčko:)


Omluva :)

25. března 2010 v 17:37 ☼_My diary_☼
Ahoj,promiňte že sem tu tááák dlouho nebyla.. sad.gif sad image by totaly_linnMám strašně moc učení.. cry.gif cry image by totaly_linn
Dneska tu ale budou nějaký články.. photoshooty borderek,atakdále.. a nakonec tu dám článek: Co byste tu chtěli?? .. :).. tak zatím páčko.. :)

Border kolie - info

18. března 2010 v 19:31 ☼_Info_☼
obrázekBorder kolie (border collie) pochází ze středověkých ovčáckých psů. První zmíňky o psech, které podle popsaného způsobu práce a vzhledu by mohly být border koliemi pocházejí z 16. století a jsou uvedeny v latinsky psaném spise De Canibus Britannicus. Původně se border kolie používaly hlavně k práci se stádem ovcí v Anglii a Skotsku. Majitelé ovčích stád oceňovali na border koliích jejich inteligenci a vytrvalost, k chovu se využívali nejvíce psi, kteří dokázali perfektně pracovat se stádem zvířat. Ovčáci si chtěli obvykle od svých nejlepších psů nechat štěně jako svého dalšího ovčáckého psa doma na farmě, aby si vychovali dalšího pomocníka, který mu bude denně pomáhat při práci.
A tak v roce 1906 vznikla v Anglii organizace ISDS (International Sheep Dog Society), která existuje dodnes a sdružuje chovatele pracovních border kolií. Tato organizace je tedy zaměřena pouze na pracovní border kolie a jejich cílem je podržet a ochránit mimořádné schopnosti border kolií, aby i do budoucna zůstali nejlepšími ovčáckými psy na světě. V roce 1910 byl uznán pro tyto psy oficiální název border kolie. Border znamená hranice - border kolie byly chovány nejvíce v hraničním pásmu mezi Anglií a Skotskem. Slovo Collie může být odvozeno do slova Coaly - to znamená "černý, jako uhel" nebo je odvozeno od plemene ovcí colley. Slovo kolie znamená "potřebný předmět".
obrázek Old Hemp - zakladatel rodu border kolieZakladatelem rodu border kolie je první registrovaný pes Old Hemp (na obrázku vlevo) a první registrovaná fena Old Maid. Old Hemp je také otcem více než 200 registrovaných štěňat.
V roce 1933 byla border kolie poprvé vystavována v Austrálii a tamní plemenná kniha začala border kolie registrovat od roku 1945. Britský Kennel Club však border kolii začal oficiálně registrovat v roce 1976 a to po dlouhých a obtížných jednáních s ISDS. Dlouho se řešil spor, jestli bude nejlepší ovčácký pes světa "obětován" jako mnoho jiných plemen, aby ztratil své původní kvality a stal se výstavním psem. Ve Velké Británii se našlo řešení a byl uzavřen kompromis: obrázek border kolieISDS provádí i nadále chov s cílem zachovat všechny vynikající vlastnosti tohoto plemene a Kennel Club se snaží docílit ideál krásy podle jednoho standardu plemene. První titul na Cruftově výstavě získala border kolie v roce 1982. Mezinárodní kynologická organizace FCI border kolii oficiálně uznala teprve koncem osmdesátých let 20. století. První štěňata border kolie se v ČR narodila v roce 1994.
Klub sdružující majitele border kolií v ČR je prostřednictvím ČMKU členem Mezinárodní kynologické organizace FCI a řídí se standardem, jehož předlohou je původní anglický standard.


Co je to Agility?

16. března 2010 v 20:21 | http://www.klubagility.cz |  ☼_Psí sporty-info_☼
Jistě všichni znáte klasický koňský parkur - na vyhrazeném prostoru jsou umístěny skokové překážky, které jezdec s koněm absolvuje v předem určeném pořadí. No a z toho kolem roku 1978 v Anglii vznikl pro psy sport zvaný agility. Jeden zdroj uvádí, že agility prý vzniklo jako zábava pro voříšky, co nemůžou chodit na výstavy, druhý ale tvrdí pravý opak - že agility se poprvé objevilo jako zpestření přestávky při světoznámé Cruftově výstavě. Dnes agility běhají voříšci i čistokrevní psi a spolu s nimi děti, mládež, dospělí, ale i důchodci, a to na celém světě. Agility se provozuje jako zábava pro široké masy pejskařů, ale také jako vrcholový sport, který má dokonce svoje mistrovství světa. Několik videozáznamů z mistrovství světa naleznete ZDE.
Určité rozdíly mezi psím a koňským parkurem jsou, a to především ve velikosti překážek (ty psí jsou mnohem menší). Pejsci jsou však mnohem pohyblivější, takže kromě klasických skokových překážek mívají v parkuru zařazen i slalom, kladinu, šikmou stěnu, houpačku, skok daleký, proskokový kruh, pevný a látkový tunel. Dalším, poměrně podstatným rozdílem je to, že psovod na psovi nesedí jako jezdec na koni, ale běží vedle něj. Pes nemá vodítko ani obojek a psovod jej ovládá pouze slovními povely, vlastním pohybem a ukazováním. Vzájemný dotek psa a psovoda se hodnotí jako chyba.
Možná si teď říkáte, jak může závodit třeba jezevčík s ovčákem. I na to tvůrci agility mysleli - rozdělili pejsky do velikostních kategorií podle kohoutkové výšky. Počet velikostních kategorií závisí na organizaci, která v dané zemi agility zastřešuje. Vzhledem k tomu, že v Evropě je vládcem psího světa FCI (Fédération Cynologique Internationale), závodí se u nás podle pravidel stanovených touto organizací. Ta do roku 2001 uznávala dvě velikostní kategorie: psi do 40 cm včetně (tzv. kategorie mini), psi nad 40 cm výšky (kategorie standard). Od 1.1.2002 však došlo ke změně pravidel a především k přerozdělení velikostních skupin na tři: psi do 34,99 cm (tzv. kategorie Small), od 35 do 42,99 cm (tzv. kategorie Medium) a od 43 cm výše (kategorie Large). Kategorie se liší především výškou skokových překážek (pro malé pejsky je samozřejmě výrazně menší než pro ty velké), ale také výškou proskokového kruhu a délkou skoku dalekého. Ostatní překážky zůstávají shodné pro všechny kategorie.
Trať mívá 12 až 20 překážek a záleží na rozhodčím, jakým způsobem celý parkur postaví. Variant je nekonečné množství, stačí překážku o pár centimetrů posunout nebo natočit a hned má trať úplně jinou obtížnost. Některé parkury jsou spíš technické, kdy psovod hodně stojí na místě a pohybuje se jen jeho pes, jiné jsou hodně běhavé a psovod na nich má občas co dělat, aby svému pejskovi stačil a přitom úplně neztratil dech. A protože i jednotlivé týmy jsou různě výkonnostně zdatné, dělí se do tří kategorií - A1, to je třída pro začátečníky, A2, což je třída pro ty lepší závodníky, a A3, což je třída pro ostřílené závodníky, nejlepší z nejlepších. Vstup do elitní třídy A3 je dobrovolný a pro vstup samotný i pro setrvání v této třídě je potřeba splnit určité nelehké podmínky.
Pokud jde o pravidla agility, opět se podobají těm koňským. V hodnocení záleží především na tom, s jakým počtem trestných bodů dokáže tým (psovod+pes) dokončit předepsaný parkur. Trestné body se udělují za chyby nebo tzv. odmítnutí - vždy je to 5 trestných bodů. Za co konkrétně se trestné body udělují, je podrobně popsáno v Řádu agility. Druhým kritériem, které rozhoduje o pořadí týmů v případě rovnosti trestných bodů, je čas, v jakém tým trať absolvuje. Špičkové týmy se většinou "přetahují" o setinky vteřiny a rozhoduje každý větší oblouček psa za překážkou. Je také možno docílit tzv. diskvalifikace, nejsnadněji tím, že pes překoná jinou překážku, než která je v pořadí, ale to rozhodně není účelem. Možných důvodů pro diskvalifikaci je více, podrobnosti opět najdete v Řádu agility.
Ročně se v České republice koná kolem 30 závodů a 8 výcvikových táborů agility. Závody často uvidíte při výstavách psů, hlavně těch mezinárodních - závody v Českých Budějovicích v dubnu a v říjnu, v Praze v červnu a v Brně v červenci už se staly tradicí a jsou diváky hojně navštěvované. Jinak se závodí především na kynologických cvičištích. Každého závodu se účastní v průměru 80-100 týmů, ale nejsou výjimkou ani závody s obsazením 150 týmů, samozřejmě i s mezinárodní účastí. Závodí se prakticky za každého počasí, výjimkou bylo jen období velkých povodní na Moravě. Hlavní závodní sezóna je od dubna do října (to jsou závody prakticky každý víkend), přes zimu je závodů méně a konají se spíš v hale. Výcvikové tábory se konají v letních měsících; začátečníkům poskytují možnost dozvědět se během krátkého časového období o agility co nejvíce a pro ty pokročilé jsou vhodnou příležitostí pro dvoufázový trénink psa. Termíny všech závodů a táborů najdete v termínovém kalendáři akcí agility, aktualizovaný kalendář vychází rovněž v časopise Pes přítel člověka.

Proč právě Denny?/ Aneb jak se k nám dostal :)

16. března 2010 v 20:18 ☼_Denny's Diary_☼
Ahojky x)
Doufám, že si to někdo přečte, protože tenhle příběh je docela dlouhý xD

Ták jj x)

Někdy v září 2008 začal naší babičce kulhat pes (NO).Později ochrnul na zadní nohy =(.
A protože později začala být strašná zima a krutý mrazy a Beník by nejspíš nepřežil, páč jak nemohl chodit a jenom ležel, tak když se počůral, tak v tom mrzl.. , ale babička se o něho dobře starala!!
Měl hóódně zateplený pelíšek, ale prostě už mu bylo 16 let a už se jenom trápil =(
Tak někdy na začátku prosince jsem šla ráno do školy, potkala jsem babičku a ta mi řekla, že ráno zavolala veterináře, aby Beníka utratil <-- když to řikala, skoro brečela.. ale nebyla sama... já jsem se kvůli tomu málem zhroutila..=(
Mno .. teď k té lepší stránce.
Když Beník umřel, začala jsem se dívat po rasách psů.. nějaká která by se mi líbila.=)
Nejdřív jsem strááášně chtěla huskyho, asi po týdnu zlatého labradora a potom přišla na řadu borderinka.Každý den, když jsem přišla ze školy, hledala jsem zoufale izeráty..x(
Hledala jsem border kolii, psa, barvu černobílou, bez PP, do 3 000,- Kč.
Jenže jsem nic nemohla najít.
22. ledna - šla jsem do školy a ve škole mi jeden fakt good kámoš donesl časák ifauna a tam byla černobílá štěňátka s PP.. cena tam nebyla =D..
ale byl tam jejich web x) ( http://www.gandenmonge.wz.cz/ )
Jestli chcete vidět přesě Dennyho, klikněte zde.
portret<-- takhle vipadal Denny na těch stránkách x) <-- proto jsem si ho taky hned zamilovala!! =*

Mno a tam taky nebyla napsaná cena, tak tam taťka volal... já to nevěděla!! =D
Až potom jsem slyšela: Jo, jo. A kdy si pro něj můžeme přijet?? Jo, tak za hodinu jsme tam.. =D

Jááá nevěděla co mám dělat !! nachystala jsem mu takovou malou krabici a jeli jsme.. =)
Když jsme dorazili, tak ke mně přiběhli 3 bocky.. já byla v ráááji!! Přiběhl ke mě Denny,Andy a jejich maminka Accra.Já jsem se s nima mazlila,fotila atd.. =)
Mno a Denny byl fakt hroóóoóóózně divokej a Andy (bráška) byl klidňoučkej a usnul u mý ségry.
Byl čas jet domů. Chovatelka Dennyho, paní Kouklíková se mě zeptala: Tak co? Kterýho??
A mamka se ségrou: Andyho !! vem si Andyho! Ale já chtěla mermomocí černo-bílou borderku a Andy byl blue merle. Tak jsem řekla, že chci toho Artika (Dennyho).
Tak jsem si ho vzala a jeli jsme domů =)
Díky Dennymu jsem byla 2 dny ze školy doma =P=D

Tak pááá !! a napište jak se vám tento příběh líbil =)

Shrnutí dnešního dne 16.3.10 :)

16. března 2010 v 15:04 ☼_My diary_☼
Ahoj!,Takže dneska:

Se mi vůbec necelo stávatdead.gif image by totaly_linn
.. absolutně ne..unsure.gif image by totaly_linn
.. ani do školy se mi vůbec neceloupsidedown.gif image by totaly_linn.. Ve škole byla dneska docela nuda.. o přestávce mě kluci lechtali a tahali na klučičí záchodbiggrin.gif image by totaly_linn.. To byla docela prčááhappy.gif happy image by totaly_linn
.. potom jsem jela domů, šla ke kámošce.. a od kámošky hnedka domů k PC a na bloghappy.gif happy image by totaly_linn.
Dneska tu plánuju založit rubriku,kde se budou zapisovat ti, kteří chtějí být SBhappy.gif happy image by totaly_linn.Doufám,že se někdo takovej najde blush.gif image by totaly_linn.Potom plánuju dodat info o borderkách, o psích sportech atakdále.Všechno bude až přijdu z venku happy.gif happy image by totaly_linn.Ve 4 jdu ven, potom asi za Denňourem a potom na blog. happy.gif happy image by totaly_linn
1. Diplomek od DorčáK & EbčáK & DončáK

16. března 2010 v 13:14 ☼_Cenky pro nás_☼
;)
Děkujii ♥
Je mega krásnej :)

Denny - Jak umíme slalom? :)

15. března 2010 v 20:26 ☼_Videa-Denny_☼


Dvora si nevšímejte:D:D.. cvičili jsme u babičky :)


Denny

15. března 2010 v 20:15 ☼_Denny's Diary_☼
Ahoj!Tak toto je náš Denny:

Plemeno pejska: Border kolie

Celé jméno : Art Ganden Monge
Přezdívka: Denny
Datum narození: 20. listopadu 2007
PP: má
zbarvení : černobílé
Poprvé doma: 22.1.2008
Tetování:v levém uchu č.2371


Rodiče:
Matka: Acra Moonvillage, černobílá, agility - výborná!,s pp,
zapsání v plemenné knize: CMKU/BOC/1191/05/07

Otec: LITHE Bohemia Alké (přezdívka Terry), 6x mistr ČR ,s PP,zapsání v plemenné knize:
CMKU/BOC/645/03/04
zkoušky: IPO3,IPO2,ZVV2,IPO1,ZVV1,SchH1,SchHA,SchH/VPG,IPO-FH,BH,ZZO,ZM, můžete
se na něj podívat tady
Dennyho rodokmen:
Rodokmen zvětšíte: Ctrl + pohyb kolečka myši dopředu,Potom to zmenšete: Ctrl + pohyb kolečka dozadu


Fotky z podzimu 09

15. března 2010 v 20:08 ☼_Fotky-Denny_☼
Počet: 7
Autor: Veru.u.nQa (já)
Shrnutí dne 15.3.10 :)

15. března 2010 v 19:13 ☼_My diary_☼
Ahoj:)
Takže začnu školou:
Dneska se mi stávalo fakt hrozně.. =/
Ve škole to bylo nic moc.. prostě nuda jako každej den:D
Hned jak sem dojela domů, přečetla jsem si komenty, shlídla návštěvnost atakdále..:)
Můžu říct že sem fakt ráda za návštěvnost kterou mám.. páč vzhledem k tomu že je tenhle blog založenej v sobotu, tak je docela slušný že za dnešek tu bylo 7 lidí:).. Děkuju =*
Dneska bude diplomek pro
DorčáK & EbčáK & DončáK, za spřátelení :), a něaká videa:),možná i fotky Dennyho..:)
Tak se mějte fájn.. :).. zatím papa:)


Design 0.1

13. března 2010 v 22:40 ☼_Designes of my blog_☼
Č. designu: 0.1
Autor: Veru.u.nQa (já)
Spokojenost: 100 %:)

Jak se líbí vám? :)

Úvod

13. března 2010 v 18:03 ☼_Aktualizace_☼
Ahoj, vítám vás na mým novým blogu:)

O čem bude?
O psech,především o border koliích :)

Je to blog nahrazen za:
superboc-denny.blog.cz

Majitelka:
Jmenuju se Veronika, bude mi 13:)
Mám ráda psy,hlavně border kolie, zajímám se o různé psí sporty,vlastním jednu border kolii Dennyho,fretku Phoebe,křečka a 2 kocoury:)


Snad se Vám tu bude líbit.

Tak zatím Ahoj:)